«Передаймо нащадкам наш скарб – Рідну Мову!»

Українська державна мова нашої країни виконує важливу комунікативну функцію. Завдяки їй відбувається спілкування нашого народу в усіх сферах суспільства. Надзвичайно важливим є проведення заходів, спрямованих на формування в учнів шанобливого ставлення до української мови як державної, усвідомлення ними особистої відповідальності та збереження її статусу.

Так, з 6 по 9 листопада 2018 року на базі філії «Новороманівський НВК» було проведено тиждень української писемності та мови «Передаймо нащадкам наш скарб – Рідну Мову !».

Під керівництвом учителя української мови та літератури Марковської Т.М. протягом тижня було проведено низку заходів, а саме, мовознавчі вікторини, година спілкування, які стосувалися цієї події.

Учитель разом з дітьми виготовили леп-бук «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся!», за допомогою якого учні порівнювали алфавіт сучасної української мови та старослов’янської. В ньому пропонували різні рубки з завданнями : «Склади пазли», «Знайди пару прислів’ям» та «Побудуй метаграму, анаграму, епіграму». Також учням була представлена презентація «Від Нестора Літописця до Петра Яцика», з якої діти дізналися про розвиток української мови. Так, учениця 9класу Маркович Катерина декламувала  поезію В.Самійленка «Українська мова». Висловлюючи своє ставлення до рідної мови, учні виготовили «Дерево Мови», на якому приклеювали стікери з написами про мову, якою вона для них є.

В рамках тижня учні виконали завдання міжнародного мовознавчого конкурсу імені Петра Яцика. Переможцями якого стали : Піхальонок Руслана 5 клас, Куліченко Наталія 6клас, Білик Ірина 7 клас, Маркович Катерина 9 клас.

На завершення тижня, 9 листопада, учні 5-9 класів прийняли участь у щорічному написанні диктанту «Відродження».

Підбиваючи підсумки цього тижня, можна сказати, що заходи , які були проведенні стали корисними для учнів. Мова – це наша душа нації, її генетичний код. У її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ. Вони закликали берегти, плекати рідну мову і передати її у спадок своїм нащадкам.