Табір відпочинку “Веселка”

«Табір – територія радості»

Літо – це пора незвичайних вчинків, нових вражень, пора нового яскравого життя. Літо – це окрема маленька республіка. Саме тому літній пришкільний табір має бути джерелом позитивних емоцій, дружби, доброти та здоров’я.

З метою організації дозвілля та відпочинку  учнів при Новороманівському НВК вже 6-й рік діє пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням «Веселка», який працював з 31 травня по 20 червня 2017 року. Усю виховну роботу табору колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Свою роботу колектив табору спрямовував на оздоровлення дітей, як фізичне, так і моральне. Адже дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити.

Робота в таборі була розподілена, як правило, на три розділи:

– загально табірні виховні, культурно – спортивні, музичні та розважальні заходи;

– робота з проведенням виховних та розважальних заходів у загонах;

– відпочинок.

В таборі було охоплено літнім відпочинком та оздоровленням – 30 учнів школи. Для цього створені три кімнати для загонів: «Водограй», «Орли», та «Дивосвіт». За кожним загоном був закріплений вихователь, який координував роботу в загоні. Кожного ранку табір розпочинав свою роботу й закінчував організаційними лінійками.

Особлива увага приділялася організації відпочинку дітей позбавлених батьківського піклування (5 учнів), діти з багатодітних та малозабезпечених сімей (3 учня), діти учасників АТО (2 учнів).

Для того, щоб учням було цікаво в таборі «Веселка», підготовчу роботу почали проводити заздалегідь. Заходи були заплановані по тематичним дням згідно Плану-сітці та Плану-роботи табору, що дало змогу краще організувати роботу в таборі.

План виховної роботи табору «Веселка» насичений різноманітними заходами та складався з урахуванням побажань дітей. Із цією метою наприкінці навчального року проводилося анкетування учнів «Що ти очікуєш від пришкільного табору? Твої пропозиції». Ураховуючи всі об’єктивні та суб’єктивні можливості, рівень розвитку й вихованості та реальні запити учнів, виховна робота у «Веселці» має на меті комплексну реалізацію пріоритетних напрямів виховання, зокрема патріотичного, морального, естетичного, фізичного, екологічного, які тісно взаємопов’язані, доповнюють одне одного.

Крім того кожного дня вихователі проводили інструктажі з безпеки життєдіяльності, а також проводили бесіди з БЖ: «Вода – необхідна складова людини», «У лісі»,  «Безпека довкілля», «Пожежна безпека», «Газ у побуті», «Спосіб життя і здоров’я», «Основні правила поведінки на воді»,  «Електричний струм», «Як запобігти отруєння грибами?», «Небезпека на дорогах» тощо.

Урочисте  відкриття табору почалося із святкової програми «Табір – територія радості».  Діти виконували пісні, танцювали та розважалися.  Також кожен загін представив себе, свій девіз та речівку. Була проведена ігрова програма за станціями Інтелектуальна, Ігрова, Спортивна, Музична, Художня.

Особливою популярністю користується у вихованців художньо-естетичний напрям роботи, бо саме заходи такої спрямованості сприяють розвитку обдарованості, дозволяють учням реалізувати свої творчі можливості, спробувати себе в різних ролях, проявити свій творчій потенціал. Тому наш табір саме і взяв художньо-естетичний напрямок роботи.

Кожен день у таборі починався з ранкової зарядки на спортмайданчику школи. Щодня в таборі проводилася лінійка, на якій підводилися підсумки відпочинку за день та оголошувалися завдання на наступний день.

Всі дні в таборі були насичені, вихователі проводили виховні заходи: відкриття табору «Табір – територія радості», екологічну гру «Екологічна стежина», акцію «Чарівні долоньки»: конкурс малюнків долоньками, виготовлення плакату «Долоньки єднання», спортивно-розважальний захід «Літечко запрошує» та  різноманітні конкурси, естафети, змагання.

Програма табору включала в себе не тільки виховні заходи, бесіди з БЖ, заходи з оздоровлення дітей. А також протягом всієї табірної зміни для зміцнення здоров’я дітей, інструктором з фізкультури спільно з вихователями проводилися спортивні заходи: ігри з використанням м’яча, скакалки, обручів, спортивних палиць, стрибки в довжину. Діти багато часу перебували на свіжому повітрі, більшість ігор і спортивних занять проводилося на вулиці, мали можливість відпочити і зміцнити своє здоров’я.

Для здоров’я важливі і повноцінне харчування, і рух, і відпочинок, і психоемоційний комфорт. Для учасників літнього табору відпочинку «Веселка» було організовано повноцінне дворазове харчування в їдальні школи (Вартість 1 дітодня в середньому становила – 22 грн.). До меню були включені фрукти, овочі, а також  кондитерські вироби, м’ясні та рибні продукти.

  Також були проведені піші екскурсії: Зелена стежка», «Стежками нашого села», «Аптека навколо нас». Під час яких діти спілкувалися з природою, змогли відчути красу довкілля, прислухатись до голосів природи.

Крім того вихованці табору «Веселка» мали змогу здійснити екскурсії та поїздки:

12.06.17. та 15.06.17 р. завдячуючи генеральному директору ТОВ «Агрофірма «Хлібодар» Згривцю Руслану Федоровичу, діти мали змогу безкоштовно відвідати Знам’янський районний краєзнавчий музей, у якому на них чекала надзвичайно гостинна, дружелюбна й тепла атмосфера, яку створили працівники цього музейного закладу і, перш за все, його директор – Оксана Олександрівна Лутай.

Завітавши до музею, діти отримали цікаву інформацію про історію, природу, етнографію Знам’янського району та його визначних мешканців, познайомилися  із архівними  документами, унікальними фотографіями і археологічними знахідками,  предметами побуту, і роботами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які розповідають про історію краю та його мешканців.

Дуже цікавою була розповідь юної помічниці музею, Олександри про загиблих героїв сьогодення, учасників АТО.

Після музею діти відвідали туристичну  родзинку краю, до якої приїздять гості звідусіль, зелену садибу «Гайдамацька січ».

Власник цього незвичайного місця та щирий господар Володимир Вознюк провів захоплюючу екскурсію в історію козацтва та гайдамацтва.

Особливе враження на дітей справили сотні унікальних кам’яних, дерев’яних та глиняних експонатів музею під відкритим небом, які розповідають про історію, культуру і побут наших пращурів та гордість господарів  –  козацькі курені. Привабила юних туристів і стрімка Гайдамацька криниця, яка протікає крізь пласти блакитної глини і розташована на відстані двох кілометрів від садиби та місцеві краєвиди, якими діти насолоджувалися під час пішохідної екскурсії.

Також учні отримали заряд веселого настрою, море яскравих емоцій та нових відчуттів від екскурсії до ігрового центру м. Кропивницький та у піднесеному настрої повернулися до табору.

Діти з великим задоволенням приходили кожен день в табір, де їх привітно зустрічали  вихователі. Різноманітність форм та методів роботи сприяло розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, вихованню в них фізичної витривалості та інтересу до занять фізкультурою, зміцненню здоров’я, загартовуванню організму, зміцненню відносин у колективі, взаємовідповідальності, бажання брати активну участь у спільних справах: конкурсах, змаганнях, розважальних святах, трудових операціях, акціях, виставках, іграх, лінійках, екскурсіях.

Табір «Веселка» зачинив свої двері. На жаль, нікому ще не вдавалося «спіймати» веселку. Вона справді невловима й недовговічна. Вона дарує радість лиш на мить, а потім швидко тане на очах, залишаючи почуття задоволення, легкої задуми з приводу швидкоплинності всього, що наважується радіти життю… Закінчилася зміна… До зустрічі, «Веселко», наступного року!

Загін “Дивосвіт”
Загін “Орли”

 

Загін “Водограй”

 

 

 

 

День жахів

 

 

                                                     

                                                                  День здоров′я

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День індіанця

День Патріота

Олімпійський день